Bizonyítékként azt szokták felhozni, hogy az emberszabású majmok DNS-e csak nagyon kis mértékben (néhány százalékban) különbözik az emberétől.
De mit is bizonyít ez valójában?
Vegyünk két egyszerű példát. Naponta tapasztaljuk, hogy pl. gépkocsik vagy mobiltelefonok újabb és újabb generációi nagyon hasonlítanak egymásra. Miért van ez így? Élettelen tárgyakról lévén szó nyilván értelmetlen továbbfejlődésről beszélnünk.
Hát akkor mi az oka? Hát persze: mert azonos a tervező, ill tervező-gárda.
De még ha nem is, az újabb konstrukció kifejlesztésénél a mérnökök felhasználják az előző modellek terveit.
Mondjuk akkor azt, hogy ugyanannál a vállalatnál készültek.
Miért hasonlít tehát az ember a majomra? Mert az előbbiből fejlődött ki? Dehogyis! Azért, mert ugyanaz a Tervező és az Alkotó.
Ugyanezért hasonlítanak egymásra a különböző rendű állatok: mert egy intelligens Tervező hozta létre őket, és felhasználta a magasabb szervezettségűekhez az alacsonyabban szervezettek terveit. De hát ez is a logikus. Miért alkotna a tervező minden típushoz külön, teljesen különböző terveket? Ezenkívül a tervező egy komplex rendszerbe, életközösségbe helyezte a növényeket-állatokat, melyek kölcsönösen egymásra vannak utalva.
Ahol tehát az ember evolúciót lát, az nem más, mint Isten munkájának keze nyoma, tévesen értelmezve.
Az evolúció nem tudja megmagyarázni, hogyan alakult ki pl. a szárny, a teremtés logikájával viszont az összes ilyen kérdés megválaszolható. (pl: a denevérek adó-vevő készüléke, a madarak vándorlása, miért nem kap agyrázkódást a fakopács, a pókok hálószövési tudománya, a hód várépítése, a hangyák társadalma stb...stb.)
Az emberi, de minden más állat evolúciós családfája merő spekuláció tehát, képi ábrázolása pedig a művészi szabadság megnyilvánulása, semmi egyéb. (Egyetlen vagy néhány csonttöredék, olykor egyetlen fog alapján rajzolják meg az egész ún. "elő"-embert). Állatok esetében pedig egymás mellé helyeznek különböző fajokat, melyeknek csupán hasonlítanak egymásra (mint a mobiltelefon generációk). Átmeneti formákat ugyanis még egyetlen egyet sem találtak.
Isten ugyanis jól elkülönült fajták szerint teremtette a növényeket és állatokat, felhasználva viszont az egyik terveit a másikéhoz.
A Teremtés bibliai leírását sokan mesének tartják, pedig ha nem is minden részletében teljes, de mégis pontos leírását adja a világ létrejöttének. Pedig kb. 3600 éve íródott! (Ez azért figyelemreméltó, mert akkor az emberek még sokkal kevesebbet tudtak a világról és törvényeiről. Ez (is) bizonyítja az írás isteni eredetét). Ami a legfontosabb, hogy nem mond ellent az általunk tapasztaltaknak, sőt, tökéletesen megmagyarázza azt.
Szemben az evolúcióval, amely mindenféle trükközésre kényszerül. Pl. "az élet keletkezése nem része az elméletnek", a hiányzó láncszemek kérdése, és még felsorolhatatlanul sok ellentmondás.
(Kérésre küldhetek még sokat).
Egy megjegyzést még hozzáfűznék - ezzel részletesebben most nem foglalkoznék -, hogy bizonyos fajta leszármazás megfigyelhető az élővilágban. Valószínű például, hogy minden medve egy közös őstől származott. Ez azonban nem jelent továbbfejlődést, mert az információ törvénye szerint (melyet Werner Gitt professzor dolgozott ki), információ nem keletkezik magától, csakis intelligens befolyás hatására. Az ős-medvében megvolt mindaz az információ mennyiség (tulajdonság), amely a mai medvefajokban megfigyelhető. Az egyes fajok tehát úgy specializálódtak, hogy információt veszítettek.
Darwin hibás következtetést vont le a róla elnevezett galapagosi pintyek megfigyeléséből. Azok ugyanis az egykor odakerült pintyek specializálódása folytán, nem továbbfejlődése révén alakultak ki. Az "ős" pinty rendelkezett minden tulajdonsággal, a maiak egy-egy jellemző előtérbe kerülésével jöttek létre. Tévedése óriási hatással lett a modern társadalomra. Igazából azért tudott ennyire elterjedni, mert a humanizmusnak szüksége volt egy Isten pótlékra, Darwin pedig éppen kapóra jött. Evolúciót fogtam, de nem ereszt!
Ugyanezen az elven működik ma pl. a kutyatenyésztés. Nem jönnek létre új fajok, hanem a kutyák hihetetlenül gazdag tulajdonság halmazából a tenyésztők bizonyos jellemzőket kiemelnek, mások elvesznek. Az új fajták nem egyre többek, hanem egyre kevesebbek lesznek. (Amire a "túltenyésztett" jelző is utal.)
Ez segít abban is, hogy Noénak nem kellett a bárkájába, csak pl. egy ős-medvepárt bevinni, ugyanígy a többi állat esetében is. Így már elférhettek benne az állatok.
Kicsit olyan ez, mint a Hókirálynő meséje. Üvegszilánk került az emberek szemébe, melytől nem látják tisztán a valóságot. Amint elfogadjuk Istent, és Jézus Krisztust, mint megváltónkat, kihull a szilánk a szemünkből, és nem is értjük, hogy nem láttuk korábban a nyilvánvalót.
Hogyan került a szilánk a szemünkbe? Nos ebben része van a saját felfuvalkodottságunknak, és nem kevésbé a nagy ámító, a Sátán és démonai munkájának.
2009. július 20., hétfő
2009. július 16., csütörtök
Létezik-e Isten?
Isten létezése szükségszerű!
Lételméleti bizonyítás röviden:
Mivel a világ létezik, csak olyan magyarázatot fogadhatunk el, amely választ ad a lét jelen formájában és összetettségében való létezésére (a metafizika területe).
Vezérfonalunk a kauzalitás (ok-okozat) törvénye, mely szerint minden okozatnak van oka, és az okozat nem lehet nagyobb sem mennyiségileg, sem minőségileg az őt kiváltó oknál.
Milyen végső okot kell keresnünk?
1) Nagyobbnak kell lennie az ismert legnagyobb létezőnél a Világegyetemnél.
2) Összetettebbnek kell lennie az általunk ismert legmagasabban szervezett létezőnél. Egyszerűből nem származhat összetettebb pusztán véletlen folytán. Aki ezt tagadja, annak cáfolnia kell a kauzalitás törvényét. A cáfolat egyszerű LEHET. Elég pusztán EGYETLEN kivételt találni, és azt bizonyítani.
A világban létező legösszetettebb dolog maga az ember, az ő személyességével. A végső oknak tehát élőnek és személyesnek is kell lennie. Élő nem származhat élettenből. (Az evolúciós elmélet már itt hajótörést szenved. Újabban úgy próbálják egyes evolucionisták ezt a problémát kiküszöbölni, hogy az elméletükön kívülre helyezik az élet keletkezésének kérdését. Amire nem tudunk válaszolni, azzal nem foglalkozunk!?)
Az embernek van még egy tulajdonsága, amely megkülönbözteti minden más élőtől. Ez pedig a személyessége. Az ember nem csak egy bonyolult gép, mint ahogyan pl. a behaviorizmus (viselkedés-pszichológia) állítja. Úgyszintén, aki ezt tagadja, annak úgy kell tekintenie önmagára, mint egy gépre, vagy állatra, melynek maximum "piaci értéke" van. Ha így is gondolkodik valaki, még senki sem tudott összhangban élni ezzel a filozófiájával.
Az ember személyességének része az erkölcs, amely több, mint egy közmegegyezésen alapuló "statisztikai etika", és a lelkiismereten keresztül jut kifejezésre.
3) A végső oknak nem lehet egyneműnek lennie, mert a világ összetett. Pl. sárgából csak sárga származhat, de a három alapszínből már az összes többi kikeverhető. (Szemfülesek már ebből következtethetnek valamire)
A zsidó-keresztyén Isten, aki a Biblián keresztül szólt az emberiséghez, megfelel mindhárom kritériumnak.
Végtelen, személyes, és egy Isten, de három személy (Atya, Fiú, Szent Szellem).
A kizárólagosság (vagy antitézis) elve szerint ugyanarra a dologra irányuló kérdésre csak egy helyes válasz adható. (Ha A = A, akkor A nem egyenlő nem A-val). Ha tehát a Biblia igaz (amit számtalan módon be lehet bizonyítani, itt azonban most nincs rá lehetőség), és a fentiek alapján is a Biblia Istene a létezés végső oka, akkor BÁRMI, AMI TŐLE KÜLÖNBÖZIK, AZ HAMIS.
Egy gyakori ellenvetés: ki teremtette Istent? vagy, ha mindennek kell oka legyen, mi Isten oka?
Okra olyasminek van szüksége, amelynek volt kezdete (pl. a világegyetemnek volt, az ősrobbanás szerint is, azonban adós marad eme elmélet az ezt kiváltó okkal). Isten azonban öröktől fogva létezik (pontosabban felette áll az időnek), így kiváltó okra sincs szüksége. Olyan ez, mintha arról vitatkoznánk, hogy ki az agglegény felesége. Ez egy meddő vita, mert az agglegény attól agglegény, mert nincs felesége. Ha lenne, nem lenne agglegény. Isten attól Isten, mert öröktől fogva létezik, ha nem így lenne, nem lenne Isten. (Ezért nem lehet isten egy ember sem).
Isten létezése tehát "a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik", akik pedig nem akarják ezt elfogadni, és "az igazságot hamissággal feltartóztatják", azok "menthetetlenek". (Rom. 1.18-22)
A világ logikus megfigyeléséből (tehát nem naív hitből) az következik, hogy SZÜKSÉGSZERŰ Isten létezése, máskülönben nem tudjuk értelmesen megmagyarázni a minket körülvevő létezést, AMI VAN.
Az esetleges pánikreakciók miatt:
Isten nyilvánvalóvá tette, hogy csakis Ő az egyedüli Isten, aki a világot létrehozta (Teremtő), és rajta kívül nincs semmilyen más megoldás az ember számára. (Ez a megoldás azonban csodálatos azoknak, akik megismerik és elfogadják!)
Pl.:
"...VAGYOK AKI VAGYOK..." (2 Moz. 3.14)
Az önmagában való létezés kijelentése. Minden(ki) más ugyanis mástól kapta a létezését.
„Én vagyok az Úr, ez a nevem, és dicsőségemet másnak nem adom, sem dicséretemet a bálványoknak.” (Ésa. 42.8 )
Isten nem adja dicséretét bálványoknak, mint pl. az önmagunkba vetett hit, vagy az Univerzum energiái.
„Én, én vagyok az Úr, és rajtam kivül nincsen szabadító!” (Ésa. 43.11 )
"Én, én vagyok!" - Mikor érted már meg, ember?
„Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten!.” (Ésa. 45.5a )
Hitünket nem önmagunkba, hanem Istenbe kell vetnünk.
Aki tehát naívan azt gondolja, hogy az Univerzumot átható energiák hatására támadnak gondolatai, ér el különféle eredményeket, az jól vigyázzon, mert könnyen lehet, hogy az Ördög vagy démonai munkálkodnak a háttérben. Ők ugyanis valóban személyesek, szemben az "energiákkal". Miért ne adhatna a Sátán az életben alkalmazható jó tanácsokat valakinek, "vonzana" számára áhított dolgokat, ha ezzel eléri fő célját: az illető Istentől való távoltartását?
Az ördög minden praktikája arra irányul, hogy "távoltartó végzést" állítson ki mindenki önmaga számára Istennel szemben. Az embernek ugyanis szabad akarata van, ha Isten mellett dönt, a Sátánnak semmi hatalma nincs, hogy ezt megmásítsa. Csak hazugsággal tud megtéveszteni. Ezért is ez a neve: "hazugság atyja". (Jn. 8.44)
Jézus is világossá tette, hogy rajta kívül nincs más megoldás az ember problémájára.
(Minenki az ember - önmaga - problémájára keresi a választ, de legtöbben még magát a problémát sem tudják pontosan definiálni. Tudom, mert én is így voltam ezzel. A Biblia erre is pontosan megadja a választ.)
Jézus azt mondja: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam" (Jn. 14.6)
CSAKIS Jézus Krisztusban lehet megoldása az embernek az életére. Ez a megoldás pedig a legmagasabb fokú szeretet (mely 1 Kor. 13-ban van kijelentve), és amely kegyelemből adatik nekünk nem cselekedetekből. (Ef. 2.8)
Persze lehet mindezt tagadni, és mindenféle modern köntösbe bújtatott okkultizusba és miszticizmusba bonyolódni (amilyen a TITOK-kal fémjelzet "önmegvalósító" módszer is), azonban nem árt TUDNI, hogy előbb utóbb minden térd meghajol Jézus előtt (Rom. 14.11; Fil. 2.10). Legkésőbb az Utolsó Ítéletkor. (Jel. 20.11-15)
Akik azonban bűneikben haltak meg (megtérés nélkül), azoknak már késő lesz.
Azonban Isten most még mindenkit hív.
„E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:” (Apcsel. 17.30 )
megj.: a Bibliából vett idézeteknek természetesen csak akkor van jelentőségük, ha megbizonyosodtál róla, hogy a Biblia minden betűje Istentől származik, különben csak pusztába kiáltott szó az egész. Ne engedd, hogy megtévesszenek (az Ördög tényleg nem tétlenkedik, különösen ezen a területen!) a manapság nagy publicitást kapott, szenzációhajhász híresztelések. Mind megcáfolható!
A lételméleti bizonyításból látható, hogy a Biblia Istene létezik. A Végső Megoldás c. tanulmányban részletesebben foglalkoztam a Biblia igazságának bizonyításával.
Talán éppen MOST van itt az idő számodra is, hogy elfogadd Jézust, mint Megváltódat, ha eddig még nem tetted meg.
Hogyan? Ha tényleg kiváncsi vagy rá, olvasd el a Végső Megoldást, erre is választ találsz.
Lételméleti bizonyítás röviden:
Mivel a világ létezik, csak olyan magyarázatot fogadhatunk el, amely választ ad a lét jelen formájában és összetettségében való létezésére (a metafizika területe).
Vezérfonalunk a kauzalitás (ok-okozat) törvénye, mely szerint minden okozatnak van oka, és az okozat nem lehet nagyobb sem mennyiségileg, sem minőségileg az őt kiváltó oknál.
Milyen végső okot kell keresnünk?
1) Nagyobbnak kell lennie az ismert legnagyobb létezőnél a Világegyetemnél.
2) Összetettebbnek kell lennie az általunk ismert legmagasabban szervezett létezőnél. Egyszerűből nem származhat összetettebb pusztán véletlen folytán. Aki ezt tagadja, annak cáfolnia kell a kauzalitás törvényét. A cáfolat egyszerű LEHET. Elég pusztán EGYETLEN kivételt találni, és azt bizonyítani.
A világban létező legösszetettebb dolog maga az ember, az ő személyességével. A végső oknak tehát élőnek és személyesnek is kell lennie. Élő nem származhat élettenből. (Az evolúciós elmélet már itt hajótörést szenved. Újabban úgy próbálják egyes evolucionisták ezt a problémát kiküszöbölni, hogy az elméletükön kívülre helyezik az élet keletkezésének kérdését. Amire nem tudunk válaszolni, azzal nem foglalkozunk!?)
Az embernek van még egy tulajdonsága, amely megkülönbözteti minden más élőtől. Ez pedig a személyessége. Az ember nem csak egy bonyolult gép, mint ahogyan pl. a behaviorizmus (viselkedés-pszichológia) állítja. Úgyszintén, aki ezt tagadja, annak úgy kell tekintenie önmagára, mint egy gépre, vagy állatra, melynek maximum "piaci értéke" van. Ha így is gondolkodik valaki, még senki sem tudott összhangban élni ezzel a filozófiájával.
Az ember személyességének része az erkölcs, amely több, mint egy közmegegyezésen alapuló "statisztikai etika", és a lelkiismereten keresztül jut kifejezésre.
3) A végső oknak nem lehet egyneműnek lennie, mert a világ összetett. Pl. sárgából csak sárga származhat, de a három alapszínből már az összes többi kikeverhető. (Szemfülesek már ebből következtethetnek valamire)
A zsidó-keresztyén Isten, aki a Biblián keresztül szólt az emberiséghez, megfelel mindhárom kritériumnak.
Végtelen, személyes, és egy Isten, de három személy (Atya, Fiú, Szent Szellem).
A kizárólagosság (vagy antitézis) elve szerint ugyanarra a dologra irányuló kérdésre csak egy helyes válasz adható. (Ha A = A, akkor A nem egyenlő nem A-val). Ha tehát a Biblia igaz (amit számtalan módon be lehet bizonyítani, itt azonban most nincs rá lehetőség), és a fentiek alapján is a Biblia Istene a létezés végső oka, akkor BÁRMI, AMI TŐLE KÜLÖNBÖZIK, AZ HAMIS.
Ezt nem is kellene tovább ragozni, de néhány példa azért arra, hogy mely dolgok hamisak:
- hamis az összes vallás (beleértve a keresztény vallást is, amely csak különféle emberi cselekedetek követésére buzdít, nem pedig megtérésre. Élén sajnos a Katolikus Egyházzal)
- hamis az ember önmaga istenségébe vetett hite, a "bennünk élő istenek", mert bár az ember személyes, de véges.
- hamis az ateizmus (végtelen anyag + véletlen + idő), mert a végtelen anyag és energia nem személyes.
- hamis életrerő, életenergia, az Univerzum rezgései, a vonzás "törvénye" és egyéb, New Age filozófia. (Hasonlóan, mint az ateizmusnál, az erők és energiák nem személyesek, nem gondolkodnak, nem is hoznak létre önmaguktól semmit, pláne nem teljesítik emberek kívánságait).
Egy gyakori ellenvetés: ki teremtette Istent? vagy, ha mindennek kell oka legyen, mi Isten oka?
Okra olyasminek van szüksége, amelynek volt kezdete (pl. a világegyetemnek volt, az ősrobbanás szerint is, azonban adós marad eme elmélet az ezt kiváltó okkal). Isten azonban öröktől fogva létezik (pontosabban felette áll az időnek), így kiváltó okra sincs szüksége. Olyan ez, mintha arról vitatkoznánk, hogy ki az agglegény felesége. Ez egy meddő vita, mert az agglegény attól agglegény, mert nincs felesége. Ha lenne, nem lenne agglegény. Isten attól Isten, mert öröktől fogva létezik, ha nem így lenne, nem lenne Isten. (Ezért nem lehet isten egy ember sem).
Isten létezése tehát "a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik", akik pedig nem akarják ezt elfogadni, és "az igazságot hamissággal feltartóztatják", azok "menthetetlenek". (Rom. 1.18-22)
A világ logikus megfigyeléséből (tehát nem naív hitből) az következik, hogy SZÜKSÉGSZERŰ Isten létezése, máskülönben nem tudjuk értelmesen megmagyarázni a minket körülvevő létezést, AMI VAN.
Az esetleges pánikreakciók miatt:
Isten nyilvánvalóvá tette, hogy csakis Ő az egyedüli Isten, aki a világot létrehozta (Teremtő), és rajta kívül nincs semmilyen más megoldás az ember számára. (Ez a megoldás azonban csodálatos azoknak, akik megismerik és elfogadják!)
Pl.:
"...VAGYOK AKI VAGYOK..." (2 Moz. 3.14)
Az önmagában való létezés kijelentése. Minden(ki) más ugyanis mástól kapta a létezését.
„Én vagyok az Úr, ez a nevem, és dicsőségemet másnak nem adom, sem dicséretemet a bálványoknak.” (Ésa. 42.8 )
Isten nem adja dicséretét bálványoknak, mint pl. az önmagunkba vetett hit, vagy az Univerzum energiái.
„Én, én vagyok az Úr, és rajtam kivül nincsen szabadító!” (Ésa. 43.11 )
"Én, én vagyok!" - Mikor érted már meg, ember?
„Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten!.” (Ésa. 45.5a )
Hitünket nem önmagunkba, hanem Istenbe kell vetnünk.
Aki tehát naívan azt gondolja, hogy az Univerzumot átható energiák hatására támadnak gondolatai, ér el különféle eredményeket, az jól vigyázzon, mert könnyen lehet, hogy az Ördög vagy démonai munkálkodnak a háttérben. Ők ugyanis valóban személyesek, szemben az "energiákkal". Miért ne adhatna a Sátán az életben alkalmazható jó tanácsokat valakinek, "vonzana" számára áhított dolgokat, ha ezzel eléri fő célját: az illető Istentől való távoltartását?
Az ördög minden praktikája arra irányul, hogy "távoltartó végzést" állítson ki mindenki önmaga számára Istennel szemben. Az embernek ugyanis szabad akarata van, ha Isten mellett dönt, a Sátánnak semmi hatalma nincs, hogy ezt megmásítsa. Csak hazugsággal tud megtéveszteni. Ezért is ez a neve: "hazugság atyja". (Jn. 8.44)
Jézus is világossá tette, hogy rajta kívül nincs más megoldás az ember problémájára.
(Minenki az ember - önmaga - problémájára keresi a választ, de legtöbben még magát a problémát sem tudják pontosan definiálni. Tudom, mert én is így voltam ezzel. A Biblia erre is pontosan megadja a választ.)
Jézus azt mondja: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam" (Jn. 14.6)
CSAKIS Jézus Krisztusban lehet megoldása az embernek az életére. Ez a megoldás pedig a legmagasabb fokú szeretet (mely 1 Kor. 13-ban van kijelentve), és amely kegyelemből adatik nekünk nem cselekedetekből. (Ef. 2.8)
Persze lehet mindezt tagadni, és mindenféle modern köntösbe bújtatott okkultizusba és miszticizmusba bonyolódni (amilyen a TITOK-kal fémjelzet "önmegvalósító" módszer is), azonban nem árt TUDNI, hogy előbb utóbb minden térd meghajol Jézus előtt (Rom. 14.11; Fil. 2.10). Legkésőbb az Utolsó Ítéletkor. (Jel. 20.11-15)
Akik azonban bűneikben haltak meg (megtérés nélkül), azoknak már késő lesz.
Azonban Isten most még mindenkit hív.
„E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:” (Apcsel. 17.30 )
megj.: a Bibliából vett idézeteknek természetesen csak akkor van jelentőségük, ha megbizonyosodtál róla, hogy a Biblia minden betűje Istentől származik, különben csak pusztába kiáltott szó az egész. Ne engedd, hogy megtévesszenek (az Ördög tényleg nem tétlenkedik, különösen ezen a területen!) a manapság nagy publicitást kapott, szenzációhajhász híresztelések. Mind megcáfolható!
A lételméleti bizonyításból látható, hogy a Biblia Istene létezik. A Végső Megoldás c. tanulmányban részletesebben foglalkoztam a Biblia igazságának bizonyításával.
Talán éppen MOST van itt az idő számodra is, hogy elfogadd Jézust, mint Megváltódat, ha eddig még nem tetted meg.
Hogyan? Ha tényleg kiváncsi vagy rá, olvasd el a Végső Megoldást, erre is választ találsz.
Címkék:
antitézis,
Biblia,
evolúció,
hit,
Isten,
Jézus,
kauzalitás,
keresztény,
keresztyén,
Krisztus,
lételmélet,
létezés,
metafizika,
ok-okozat,
teremtés,
teremtő,
Úr,
vonzás törvénye
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)